Magiczne Ogrody i Farma Iluzji by Glam Girl

Krótko i na temat: kto jeszcze nie był w Magicznych Ogrodach i na Farmie Iluzji, a posiada dzieci, powinien ruszyć w te pędy, by udać się na spotkanie z niezwykłą przygodą, bajką i wyobraźnią.

Magiczne Ogrody (w Janowcu opodal Nałęczowa i/lub Kazimierza Dolnego) to klimatyczne, spokojne miejsce, w którym dziecko może całkowicie samodzielnie eksplorować świat wokół siebie. Wyostrzy przy tym wszystkie zmysły, będzie nasłuchiwało, rozglądało się, dotykało i wyczuwało, czerpiąc przy tym ogrom radości i satysfakcji. Z dala od aglomeracji miejskich, dziecko wyłącza się na pseudo-potrzeby korzystania z telewizorów czy tabletów, przenosząc się do czasów legend i baśni, otwiera się na prostotę, zaczyna fascynować się drewnianymi konstrukcjami, tratwami na wodzie, strzelaniem z łuków, podziwiać piękno  lawend i róż. Rodzic delektuje się widokiem natury i beztroską swych pociech. Przeżycie surrealistyczne!

Nie przepadam za szufladkowaniem na „zabawy dla chłopców i zabawy dla dziewcząt”, ale chyba i tak więcej jest atrakcji zrobionych pod samców 🙂 Aczkolwiek Glam Girl w Krasnoludzkim Grodzie bawiła się najlepiej!

Z porad praktycznych mogę polecić zatrzymanie się w Nałęczowie lub w Kazimierzu Dolnym na kilka dni i zrobienie wypadu do tego Ogrodu. Zwiedzanie może zająć bardzo różną liczbę godzin… My spędziliśmy TRZY GODZINY, zaliczając każdą atrakcję w bardzo wolnym tempie. Moglibyśmy zostać na cały dzień i powtarzać atrakcje, ale Glam Girl zrobiła się głodna, a niestety nie udało nam się znaleźć nic bezglutenowego do jedzenia… Tak więc w naszej ocenie 3h są optymalne, ale znam osoby, które uznały cały dzień zabawy za niewystarczający… Dużo zależy od pogody, od „oblężenia” turystami, od towarzystwa…

Cenowo – park na każdą kieszeń plus ewentualne koszty noclegu i dojazdu.

 

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”? Farma Iluzji czyli nasz mazowiecki park rozrywki , który oczarował nas jeszcze bardziej niż Magiczne Ogrody! Oba miejsca zdecydowanie różnią się od siebie. Farma Iluzji od razu zaczyna igrać z wyobraźnią i fantazją odwiedzającego. Gdziekolwiek się zajrzy, głowa szaleje i szuka racjonalnych wyjaśnień. Wszystko jest ciekawe i warte doświadczenia. Atrakcje kierowane są głównie do dzieci, ale i dorośli się nie znudzą. Glam Girl i ja nie wszędzie dałyśmy radę wejść – błędnik zaczynał szaleć i musiałyśmy się wycofywać. Father The Dog przetestował każde miejsce i kilka razy jednogłośnie stwierdził „BARDZO DOBRE!”. W ocenie starego wygi rollercoasterowego to bardzo zacna rekomendacja.

Szczególnych emocji dostarczają Tunel Zapomnienia i Labirynt Luster 🙂

Na Farmę Iluzji również trzeba przeznaczyć kilka godzin zwiedzania. Nam i tutaj zajęło to TRZY GODZINY, ale bez problemu można było spędzić więcej czasu. Jako, że ten park jest całkiem blisko Warszawy, jednodniowy wyskok jest wystarczający – duży, ekonomiczny plus dla Farmy !

Lubię wspierać polski produkt 🙂 Polecamy oba miejsca!

Więcej zdjęć z Farmy Iluzji…

I jeszcze więcej z Magicznych Ogrodów…

Ps.dla fanów mocniejszych wrażeń polecamy Energylandię!

Jedna myśl w temacie “Magiczne Ogrody i Farma Iluzji by Glam Girl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s